Spółka Latvijas Gāze na Bałtyckim Forum Rynku Gazu

30 listopada br. odbyło się XV Bałtyckie Forum Rynku Gazu Ziemnego, które w tym roku zostało zorganizowane przez Komisję Przedsiębiorstw Użyteczności Publicznej (Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija - SPRK). Te tradycyjne spotkania regionalne gromadzą przedstawicieli organów regulacyjnych, uczestników rynku i decydentów z krajów bałtyckich, Finlandii, Szwecji i Polski.

Uczestnicy forum dyskutowali na temat różnych aktualnych zagadnień dotyczących rynku gazu ziemnego, w tym m.in.: ostatnich wydarzeń na bałtyckim rynku gazu ziemnego, sytuacji z dostawami gazu ziemnego w krajach bałtyckich, wyników i przebiegu aukcji na przepustowość GIPL, nowych podejść do rezerwacji przepustowości w Kiemenai IP, działania terminali LNG w Estonii i Finlandii, potencjału wodoru, a także wyzwań stojących przed dostawcami i handlowcami.

W forum uczestniczył Członek Zarządu spółki Latvijas Gāze, Egīls Lapsalis, który wskazał wyzwania stojące przed użytkownikami i handlowcami gazu ziemnego w zmieniających się warunkach rynkowych. E. Lapsalis w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na mankamenty mechanizmu kompensacyjnego, które stawiają publiczną spółkę – Latvijas Gāze – w gorszej sytuacji w porównaniu z innymi sprzedawcami.

Forum zgromadziło ponad 100 uczestników, wśród których znaleźli się przedstawiciele organów regulacyjnych, ministerstw, operatorów przesyłowych gazu ziemnego i sprzedawców z krajów bałtyckich.

Iepriekšējie jaunumi

16.11.2022. | zarządzanie
Spółka „Latvijas Gāze” po raz pierwszy znalazła się na liście największych firm regionu Europy Środkowo-Wschodniej

Latvijas Gāze trafia do rankingu TOP 500 największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) stworzonego przez międzynarodowego ubezpieczyciela należności „Coface”, zajmując 480. pozycję.

Czytaj więcej
21.06.2022. | zarządzanie | zrównoważony rozwój
Latvijas Gāze otrzymuje złotą kategorię w Indeksie Zrównoważonego Rozwoju

Udowadniając swoje zrozumienie odpowiedzialnego, etycznego i zrównoważonego biznesu, Latvijas Gāze, biorący udział po raz pierwszy w tym wydarzeniu, wygrał złotą kategorię w ocenie Indeks Zrównoważonego Rozwoju 2022.

Czytaj więcej
30.05.2022. | dla firm | rynek gazu ziemnego
Latvijas Gāze na Bałtyckim Forum Rynku Gazu

25 maja tego roku w Tallinie odbyło się 14. Bałtyckie Forum Rynku Gazu, podczas którego uczestnicy byli informowani o najnowszych wydarzeniach na bałtyckim i fińskim rynku gazu, rozmawiali o projektach rozwoju infrastruktury oraz podzielili się informacjami o najnowszych wydarzeniach na bałtyckim i fińskim rynku gazu ziemnego.

Czytaj więcej