Latvijas Gāze otrzymuje złotą kategorię w Indeksie Zrównoważonego Rozwoju

Udowadniając swoje zrozumienie odpowiedzialnego, etycznego i zrównoważonego biznesu, Latvijas Gāze, biorący udział po raz pierwszy w tym wydarzeniu, wygrał złotą kategorię w ocenie Indeks Zrównoważonego Rozwoju 2022.

Zgodność firm oceniano poprzez analizę przekazanych przez nie danych dotyczących ich osiągnięć w różnych obszarach zrównoważonego rozwoju, takich jak dobrostan pracowników, ochrona środowiska, ład korporacyjny, inwestycje w rozwój społeczeństwa i społeczności lokalnej itp. Przeanalizowano również publicznie dostępne dane, stosunek do klientów i partnerów do współpracy, wkład w rozwój branży oraz plany na przyszłość w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Latvijas Gāze uczestniczył w Indeksie Zrównoważonego Rozwoju po raz pierwszy, dlatego bardzo cieszy nas wysoka ocena – Złota kategoria. Przywiązujemy dużą wagę do kwestii zrównoważonego rozwoju, dbając o naszych pracowników, klientów, partnerów biznesowych oraz wdrażając przejrzysty ład korporacyjny. Uczestnictwo w Indeksie Zrównoważonego Rozwoju jest bardzo cenne dla każdej firmy. W naszym przypadku da nam dodatkową motywację i wiedzę o tym, na co powinniśmy zwracać większą uwagę i jakie obszary musimy rozwijać, aby nasz biznes był jeszcze bardziej zrównoważony” – mówi Jelena Łabanowska (Jeļena Labanovska), szefowa działu marketingu w firmie Latvijas Gāze.

W tym roku 78 organizacji – firm, instytucji państwowych, samorządowych itp. – przekroczyło minimalny próg Indeksu Zrównoważonego Rozwoju, z czego co piąta uczestniczyła w tej ocenie po raz pierwszy. Chociaż wielu długoletnim uczestnikom tej oceny udało się poprawić swoje wyniki, ogólny wynik utrzymał się na poziomie poprzedniego roku – 79,5%.

Indeks zrównoważonego rozwoju jest uznanym na całym świecie narzędziem do oceny poziomu odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju organizacji w pięciu różnych obszarach – strategii, relacji rynkowych, środowiska pracy, środowiska i społeczeństwa – w celu wspierania ich rozwoju i doskonalenia.

Iepriekšējie jaunumi

30.05.2022. | dla firm | rynek gazu ziemnego
Latvijas Gāze na Bałtyckim Forum Rynku Gazu

25 maja tego roku w Tallinie odbyło się 14. Bałtyckie Forum Rynku Gazu, podczas którego uczestnicy byli informowani o najnowszych wydarzeniach na bałtyckim i fińskim rynku gazu, rozmawiali o projektach rozwoju infrastruktury oraz podzielili się informacjami o najnowszych wydarzeniach na bałtyckim i fińskim rynku gazu ziemnego.

Czytaj więcej
06.05.2022. | zarządzanie
Latvijas Gāze wchodzi do czołówki TOP 100 największych eksporterów

Rozpoczynając sprzedaż większych ilości gazu poza Łotwą w 2021 r., Latvijas Gāze po raz pierwszy wchodzi do czołówki eksporterów i od razu plasuje się w pierwszej piątce.

Czytaj więcej
01.04.2022. | zarządzanie | zrównoważony rozwój
Trzeci rok z rzędu koncern Latvijas Gāze otrzymuje srebrną nagrodę EcoVadis

Po szczegółowej procedurze audytu EcoVadis – jeden z najbardziej wiarygodnych na świecie ekspertów oceniających zrównoważony rozwój biznesu – ponownie przyznaje koncernowi Latvijas Gāze srebrną nagrodę. W porównaniu z ubiegłym rokiem, tegoroczna ocena uległa poprawie, ogółem przewyższając średnią w branży o 9%.

Czytaj więcej