Latvijas Gāze na 16. pozycji w Top 101 najbardziej wartościowych firm na Łotwie

W 2023 r. w rankingu Top 101 najbardziej wartościowych firm na Łotwie, przygotowanym wspólnie przez firmę finansową Prudentia i Nasdaq Riga, firma Latvijas Gāze osiągnęła pozycję lidera firm w swojej branży, zajmując 2. miejsce i została uznana za 16. najbardziej wartościową firmę na Łotwie, awansując o cztery pozycje w porównaniu rokiem 2022.

Ranking TOP 101 odzwierciedla wartość biznesową firmy i przedstawia ocenę ponad 600 łotewskich firm o najwyższej rentowności i obrotach w 2022 r.

„Największym wyzwaniem w 2022 r. był wysoki poziom cen gazu ziemnego oraz ogólny brak tego surowca na rynku, niemniej podjęte w dobrym momencie słuszne decyzje o zakupie gazu ziemnego zapewniły stabilne dostawy produktu klientom AS Latvijas Gāze” – wskazuje prezes zarządu Latvijas Gāze, Aigars Kalvītis.

Ranking TOP 101 najbardziej wartościowych firm na Łotwie to realizowana od 2005 r. ważna inicjatywa społeczna, którą organizuje Prudentia, wiodąca firma zajmująca się finansami korporacyjnymi w krajach bałtyckich, i jedyna regulowana spółka giełdowa na Łotwie, czyli Nasdaq Riga. Zamiarem twórców projektu było zachęcenie do społecznej dyskusji na temat wartości firm i czynników na nią wpływających.

Iepriekšējie jaunumi

07.09.2023. | zarządzanie
Dostępność, wystarczalność i cena gazu ziemnego na Łotwie

Dnia 6 września przedstawiciele przedsiębiorstwa Latvijas Gāze wzięli udział w zorganizowanej przez gazetę „Dienas Bizness” konferencji pod tytułem „Ciepłownictwo i technologie energetyczne 2023”. Na konferencji spotkali się eksperci sektora energetycznego, aby w przededniu rozpoczęcia nowego sezonu grzewczego znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące dostępności i ceny usług ciepłowniczych w nadchodzącym sezonie grzewczym.

Czytaj więcej
03.08.2023. | zarządzanie
Zmiana właściciela firmy GASO nie odbije się na klientach firmy Latvijas Gāze.

Od 17 lipca 2023 r. AS Eesti Gaas stanie się wyłącznym właścicielem GASO.

Czytaj więcej
02.12.2022. | zarządzanie | rynek gazu ziemnego
Spółka Latvijas Gāze na Bałtyckim Forum Rynku Gazu

30 listopada br. odbyło się XV Bałtyckie Forum Rynku Gazu Ziemnego, które w tym roku zostało zorganizowane przez Komisję Przedsiębiorstw Użyteczności Publicznej (Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija - SPRK). Te tradycyjne spotkania regionalne gromadzą przedstawicieli organów regulacyjnych, uczestników rynku i decydentów z krajów bałtyckich, Finlandii, Szwecji i Polski.

Czytaj więcej